آغاز برنامه ملی آموزش پزشکی عمومی

پیرامون اخبارپزشکی و سلامت مقاله ای داریم مبنی بر “آغاز برنامه ملی آموزش پزشکی عمومی” که در ادامه به آن میپردازیم.

کد خبر: ۴۰۳۷۴

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ – ۲۲:۰۳

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه آغاز برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی یکی از اقدامات ۱۰۰ روزه وزارت بهداشت است، ادامه داد: این برنامه در کیفیت ارایه خدمات سرپایی به مردم تاثیر دارد، زیرا به پزشک خانواده نیاز داریم تا نیازهای مردم را خارج از بیمارستان دنبال کند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر ایرج حریرچی درخصوص اقدامات صدروزه وزارت بهداشت گفت: بخشی از این اقدامات ۱۰۰ در حوزه آموزش است که در این راستا اجرای برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی را آغاز کرده‌ایم .

وی ادامه داد: نقشه راه ۱۰ ساله‌ ای برای شناسایی دقیق نیاز به منابع انسانی در حوزه پزشکی تعیین شده و در حال عملیاتی شدن است همچنین آیین ‌نامه مرکز ملی آموزش مهارت‌ های علمی و حرفه ‌ای ابلاغ و ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی در کشور تعریف شده است.

دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: بازنگری و به روزرسانی ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی نیز انجام شده است.

وی گفت: ۱۲ سامانه علمی و تحقیقاتی را در این صد روز بارگذاری کردیم و در این مقوله برنامه علمی و دانشگاهی ایجاد شده است و ماموریت مراکز تحقیقاتی را بر اساس اولویت ‌ها مشخص کرده ایم.

دکتر حریرچی توضیح داد: همچنین با ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت، مراحل اجرایی برچسب گذاری چراغ‌ های راهنمای تغذیه‌ ای، رصد سموم در مواد غذایی و اصلاح نظام قیمت گذاری دارو نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هدایت بازارهای دارویی به سمت داخل است و به داروهای خارجی که مشابه داخلی دارد، حداکثر به ۱۰ درصد میزان بازار داخل، اجازه واردات می ‌دهیم.

دکتر حریرچی در پایان تاکید کرد: ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت در سطوح مختلف و اجرای سند ملی درمان از دیگر اقدامات است

امیدواریم مقاله”آغاز برنامه ملی آموزش پزشکی عمومی” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.