توصیه های طب سنتی برای پاییز

پیرامون سلامت و بهداشت مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “توصیه های طب سنتی برای پاییز” که پیشتر بدان میپردازیم.

پرهیز از اقداماتی نظیر فصد، حجامت بی‌دلیل، خوابیدن با شکم پُر و خوابیدن در مجاورت هوای سرد در ارتقای سطح ایمنی بدن در پاییز مؤثر است.

بخش سلامت تبیان

پاییز از دیدگاه طب سنتی طبیعتی سرد و خشک دارد و افرادی که دارای طبیعت سرد و خشک هستند بیشتر در این فصل آزار می‌‎بینند. مصرف میوه‌ها و غذاهایی با طبع گرم در این فصل توصیه می‌شود.

ناصر رضایی پور، دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان کرد: بهتر است افرادی با مزاج سرد و خشک، در فصل پاییز با آب ولرم حمام کنند. همچنین خود را از هوای خشک پاییز محافظت نموده و پوست خود را با روغن بادام شیرین چرب کنند.

وی توصیه کرد که سردمزاجان از مصرف غذاهای کنسروی، یخ زده و مانده پرهیز کنند. 

استفاده از عطر گل‌های خوشبو مانند گلاب، نرگس و یاس در فصل پاییز در حفظ سلامت روح و جسم بسیار مفید است

کاهش روابط زناشویی، ننوشیدن آب سرد، پرهیز از غسل با آب سرد و نشستن در آن از دیگر اقداماتی است که سردمزاجان را از سردی و خشکی پاییز مصون نگه می‌دارد.

به گفته وی همچنین در فصل پاییز از خشم، اندوه و اضطراب باید پرهیز کرد. 

پرهیز از اقداماتی نظیر فصد، حجامت بی‌دلیل، خوابیدن با شکم پُر و خوابیدن در مجاورت هوای سرد در ارتقای سطح ایمنی بدن در پاییز مؤثر است.

استفاده از عطر گل‌های خوشبو مانند گلاب، نرگس و یاس در فصل پاییز در حفظ سلامت روح و جسم بسیار مفید است. 

در این فصل باید بدن را از سرمای بامدادی و گرمای میانه روز حفظ کرد و از پرخوابی، پرنوشی، پرخوری و خواب روز تا حد امکان اجتناب کرد.


منبع: تسنیم

امیدواریم از خواندن مقاله “توصیه های طب سنتی برای پاییز” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: سلامت و بهداشت

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.