دیگر در روز خواستگاری استرس نداشته باشید!

پیرامون ازدواج و رابطه مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “دیگر در روز خواستگاری استرس نداشته باشید!” که پیشتر بدان میپردازیم.


واقعیت این است که روز و ساعات خواستگاری برای آقایان سادهتر پیش میرود و این چنین سخت و استرسزا نیست؛ اما خانمها با چند راهنمای ساده میتوانند، این لحظههای سخت را مدیریت کنند.

 روز و ساعت خواستگاری از سخت‌ترین لحظه‌‌ها برای هر خانمی است. همه چیز، بد پیش می‌رود، هیچ‌چیز سر جایش نیست، اضطراب و نگرانی از خراب شدن مراسم وجود عروس آینده را فرا گرفته؛ واقعیت این است که روز و ساعات خواستگاری برای آقایان ساده‌تر پیش می‌رود و این چنین سخت و استرس‌زا نیست؛ اما خانم‌ها با چند راهنمای ساده می‌توانند، ‌این لحظه‌های سخت‌ را مدیریت کنند.

انتخاب درست

اولین و اصل کاهش استرس و اضطراب لحظهی خواستگاری، رعایت اصول انتخاب صحیح همسر آینده است. اگر فرد در انتخاب همسر اشتباه کند و بعد از جلسهی خواستگاری، یا خود و خانواده‌اش یا دختر و خانواده او نظر منفی داشته باشند و پاسخ منفی بدهند، یک خواستگاری غیرموفق را تجربه کرده است. علاوه بر اینکه ممکن است از خواستگاری‌های ناموفق دچار ضربهی روحی شود، همیشه این خاطرهی تلخ به همراهش خواهد بود و خود همین موضوع بذر استرس را در خواستگاری‌های بعدی می‌کارد. از این رو، همیشه خواستگاری نخست خود را بر پایه یک انتخاب درست بگذارید. تناسب سنی، خانوادگی، تحصیلی و اعتقادات مشترک در کنار تفاهم اولیه قبل از شناخت کامل و حتی مقداری تناسب ظاهری، از اصولی است که باید در انتخاب همسر آینده بدان توجه داشت. در این صورت دلیلی برای استرس و اضطراب وجود ندارد.

هوشیار باشید

اتفاقاتی که در این چند ساعت می‌افتد، قرار است سرنوشت شما را تعیین کند، پس کاملا هوشیار و آگاه باشید. هوشیاری به معنی جدی بودن نیست، در این مجلس، شوخی و خنده هم لازم است تا چاشنی مراسم شود و سنگینی ابتدای مجلس را بشکند، فضا دوستانه شود و صحبت‌های لازم، سر بگیرد. با شوخی‌ها و خنده‌ها همراه شوید اما همه چیز را زیر نظر داشته باشید؛ همه رفتارها و حرف‌هایی که می‌تواند در تصمیم‌گیری نهایی به شما کمک کند.

فکرهای خوب بکنید

با بدبینی و تلخی به این مراسم نگاه نکنید، نگرش‌تان مثبت باشد. فکرهای بد را از ذهن‌تان دور کنید. چشم‌های شما امروز ایرادگیر شده، از همه چیز از لباس پوشیدن‌تان تا نحوه چیدمان خانه ایراد می‌گیرد ولی این عیب چند ساعته چشم‌های شماست! اجازه ندهید افکار منفی بر شما مسلط شود،‌ لبخند بزنید و با خوش‌بینی به همه چیز نگاه کنید.

مدیریت استرس

آموختن روش‌هایی که می‌توانند استرس را کاهش دهند، در این روز بسیار مفید خواهد بود.
تمرینات آرمیدگی یکی از این روش‌هاست. این روش که تاثیرات مثبت آن به اثبات رسیده است، بر تنفس و آرامش بدن متمرکز است. همان طور که نشسته‌اید، اعضای بدنتان را از حالت تنیدگی خارج کنید و آرام بنشینید. چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید دم و بازدم را با ریتمی یکسان انجام دهید. به تنفستان فکر کنید. از جابجاشدن و حرکت تند پا یا دست خودداری کنید. بعد از ۵ دقیقه خواهید دید که استرستان کاهش یافته و از بی‌قراری خبری نیست.
روش دیگر این است که ذهنتان را متوجه یکی از اشیای داخل خانه کنید. به دقت به رنگ و طرح آن نگاه کنید. پرت‌شدن حواس از موضوعی که موجب استرستان شده یک روش موثر برای طولانی‌مدت نیست؛ ولی روشی است که ممکن است به شما کمک کند که تا پایان جلسه خواستگاری استرس کم‌تری داشته باشید.


منابع : الو دکتر/ سپیده دانایی

امیدواریم از خواندن مقاله “دیگر در روز خواستگاری استرس نداشته باشید!” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: رابطه و ازدواج

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.