شبیه‌سازی “بو” در واقعیت مجازی!

پیرامون دانش و زندگی مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “شبیه‌سازی “بو” در واقعیت مجازی!” که پیشتر بدان میپردازیم.


یکی از محققان دانشگاه استنفورد به تازگی روشی جدید را برای ارائه شبیه‌ساز بو در هدست‌های واقعیت مجازی کشف کرده است.

یکی از محققان دانشگاه استنفورد به تازگی روشی جدید را برای ارائه شبیه‌ساز بو در هدست‌های واقعیت مجازی کشف کرده است.
محققی به نام Benjy Li به تازگی توانسته در آزمایشگاه «برهم‌کنش مجازی انسان» در دانشگاه استنفورد، قابلیت شبیه‌سازی بو را در هدست‌های واقعیت مجازی تست کند.
وی در مصاحبه اخیر خود با وب سایت  Engadget اعلام کرده که بستر واقعیت مجازی و بازی‌های مبتنی بر آن، بهترین سکوی پرتاب برای تجاری سازی تکنولوژی‌هایی از این دست به حساب می‌آید.
Li نهایتا ادعا کرده که تلاش دارد تا سیستم شبیه‌ساز خود را برای هر دو حس چشایی و بویایی توسعه دهد.
محقق دانشگاه استنفورد همچنین اذعان کرد که برای تست این فناوری هیجان زیادی دارد. وی همچنین تاکید کرد که فناوری یاد شده می‌تواند روزی بوی غذاهایی نظیر استیک را به صورت مجازی به مشام کاربران بیاورد.
بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که توسعه دهندگان هدست‌های واقعیت مجازی در آینده‌ای نزدیک دستگاه‌های خود را با استفاده از شبیه‌ساز بو تولید کنند.
گفتنی است؛ تحقیق جدید انجام شده در دانشگاه استنفورد اولین اقدام برای آوردن رایحه‌های مختلف به بازی‌های کامپیوتری محسوب نمی‌شود. در سال ۱۹۹۵ برخی از توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی مبتنی بر NES و کامپیوتر‌های شخصی تلاش‌هایی برای توسعه شبیه‌ساز بو در محصولات خود کرده بودند.
علاوه بر این، بازی‌هایی نظیر فیفا ۲۰۱۱ و گرن توریسمو ۲ با دیسک‌هایی اختصاصی برای شبیه‌سازی بو منتشر شده بودند. اخیرا نیز شرکت یوبی سافت نسخه‌ای خاص از بازی South Park را با سیستم شبیه‌ساز بو توسعه داده بود؛ اما این بازی به دلیل ضعف‌های مختلف در تجاری سازی، هرگز به صورت عمومی منتشر نشد.
پیش از این نیز برخی از استارتاپ‌ها در سراسر دنیا تلاش‌هایی ویژه برای نزدیک کردن فناوری واقعیت مجازی به واقعیت کرده‌اند. بر همین اساس، در حال حاضر ایده‌هایی نظیر احساس سرما و گرما برای واقعیت مجازی توسعه داده شده است.


منبع:کلیک

امیدواریم از خواندن مقاله “شبیه‌سازی “بو” در واقعیت مجازی!” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: دانش و زندگی

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.