علائم مبهم سرطان پروستات | بهداشت نیوز

پیرامون اخبارپزشکی و سلامت مقاله ای داریم مبنی بر “علائم مبهم سرطان پروستات | بهداشت نیوز” که در ادامه به آن میپردازیم.

کد خبر: ۳۴۳۳۶

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ – ۰۹:۲۷

علائم هشدار دهنده سرطان پروستات اغلب با بیماری های دیگر اشتباه میشوند.

به گزارش بهداشت نیوز، به گفته متخصصان مرکز سرطان فاکس چِیس، اگر چه حدود ۱ مرد در ۷ مرد سرانجام در طول عمر خود تشخیص داده میشود که مبتلا به سرطان پروستات است، اما علائم هشدار دهنده این بیماری اغلب مبهم هستند و ممکن است با سایر بیماری ها اشتباه گرفته شوند.

سرطان پروستات می تواند جدی باشد، اما اغلب کشنده نیست. دکتر الکساندر کوتیکوف، رئیس بخش انکولوژی اورولوژی در مرکز سرطان فاکس چیس در فیلادلفیا توصیه کرد، مردان باید با پزشکان خود در مورد خطرات و مزایای غربالگری برای این بیماری صحبت کنند.

کوتیکوف در نشست خبری این مرکز گفت: “با توجه به اینکه سرطان پروستات در مردان زیاد اتفاق می افتد، هر مردی باید از علائم و عوامل خطر خود مطلع باشد.”

با این حال، همه مردان نباید برای سرطان پروستات غربالگری شوند. در نهایت، تصمیم گیری در مورد غربالگری باید با توجه به مزایا و معایب غربالگری اتخاذ شود. مردان باید آگاه باشند که با غربالگری سرطان پروستات چه چیزی بدست می آورند و هم در مورد عوامل خطر خود و هم اولویت های شخصی خود با پزشکی مورد اعتماد خود مشورت کنند.

کوتیکوف گفت، علائم سرطان پروستات ممکن است با علائم سایر اختلالات رایج اما غیرعفونی، مانند هیپرپلازی خوش خیم پروستات، اشتباه گرفته شوند.

علائم سرطان پروستات ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • شروع دشوار ادرار کردن
  • جریان ادرار ضعیف یا گسسته
  • تکرر ادرار، به خصوص در طول شب
  • مشکل در تخلیه مثانه
  • درد یا سوزش در هنگام ادرار
  • ادرار یا مایع منی خونی
  • انزال دردناک
  • درد مزمن در کمر، باسن یا لگن

 

برخی از مردان در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند. کسانی که مسن تر هستند بیشتر احتمال دارد که این بیماری در آنها تشخیص داده شود.

به گفته متخصصان فاکس چیس، سرطان پروستات در مردان بالای ۴۰ سال نادر است، اما هنگامی که آنها به ۵۰ سال برسند، خطر ابتلا به این بیماری افزایش می یابد. تقریبا ۶ مرد از ۱۰ مرد مبتلا به سرطان پروستات بیش از ۶۵ سال سن دارند.

کوتیکوف گفت که مردان سیاه پوست نسبت به مردان سایر نژادها و قومیت ها بیشتر دچار سرطان پروستات شده اند و به خاطر این بیماری جان باخته اند. وی گفت که مردان سیاه پوست بیشتر احتمال دارد به نوع پیشرفته این بیماری مبتلا شوند و در سن جوانی دچار این بیماری شوند.

کوتیکوف افزود که ژنتیک نیز ممکن است در اینکه چرا برخی از مردان دچار سرطان پروستات میشوند، نقش داشته باشد. وی گفت مردانی که پدر یا برادرشان این بیماری را داشته اند، بیش از دو برابر بیشتر احتمال دارد که دچار این بیماری شوند. این خطر در صورتی که چند نفر از اعضای خانواده تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته باشند و در صورتی که این مردان در سن جوانی به این بیماری مبتلا شده باشند، افزایش می یابد.

مردان بالای ۵۵ سال باید با پزشک خود در مورد عوامل خطر ابتلا به سرطان پروستات گفتگو کنند و تعیین کنند که آیا غربالگری مناسب آنهاست یا خیر.

کوتیکوف گفت: “من بیماران خود را به یادگیری موضوع غربالگری تشویق میکنم، چرا که این بیماری کاملا نگران کننده است.”

 

منبع: راستینه

 

امیدواریم مقاله”علائم مبهم سرطان پروستات | بهداشت نیوز” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.