می خواهد قال تان بگذارد!

پیرامون ازدواج و رابطه مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “می خواهد قال تان بگذارد!” که پیشتر بدان میپردازیم.

این روزها دیگر با شنیدن صدای پیامک به سمت گوشی نمی دود، هر لحظه که تماس می گیرید، منتظر خداحافظی تان است و آنقدر حرف های مشترک تان کم شده که میلی برای ماندن پشت خط برای هیچ کدام‌تان نمی ماند. 

بخش کلوب ازدواج تبیان

شاید هنوز دوستش داشته باشید و هنوز برنامه های زندگی تان را حول محور او بچینید اما گاهی نشانه هایی وجود دارد که به شما می گوید حال رابطه تان خوب نیست؛ نشانه هایی که اگر جدی شان بگیرید ممکن است بتوانید نامزدی که در ذهنش خیال ترک شما را می پروراند را پیش از آنکه دیر شود به ارتباط تان پایبند کنید.  

ایرادگیر شده؟

در یک رابطه عاشقانه، همیشه تفاوت های میان دو نفر با کمی تحمل یا تلاش برای شبیه تر شدن به یکدیگر پوشانده می شود. گرچه یک نامزد عاشق هم می تواند از کسی که قرار است با او ازدواج کند انتقاد کند اما او توانایی این را هم دارد که از کنار برخی ایرادها یا تفاوت ها بگذرد. 

مردها وقتی از زنی دل می کنند به دنبال راهی برای فاصله گرفتن از او می گردند. آنها گاهی به دروغ خود را مشغول نشان می دهند

اگر برخلاف گذشته، نامزدتان این روزها از هر رفتار ساده شما ایراد می گیرد، مدام اخم هایش را در هم می‌کشد و تفاوت های کوچکی که پیش از این از کنارشان می گذشت، این روزها در نظرش به دلیلی برای فاصله گرفتن از شما تبدیل شده؛ یعنی رابطه تان در خطر است. انتقادهای هر روزه و هر ساعته و ایرادگیری های نابجا می‌توانند نشانه فاصله گرفتن او از شما باشند. 

مقایسه تان می کند؟

همه آدم ها در نظرشان فرد ایده آلی را دارند که دوست دارند همسر آینده شان شبیه او باشد اما همیشه نمی‌توان نمونه کپی شده ای از این ایده آل ذهنی را پیدا کرد و تنها می توان فردی شبیه به او را از میان گزینه‌های پیش رو انتخاب کرد. 

اگر نامزدی که مدت ها پیش شما را با وجود تفاوت هایی که با این تصویر ذهنی داشته اید انتخاب کرده، این روزها با بسیاری از افراد مقایسه تان می کند، به خاطر شبیه نبودن به آنها از شما ایراد می گیرد و از شما می‌خواهد که از آدم هایی که از نظرش بی عیب تر و کامل تر هستند، تقلید کنید؛ یعنی رابطه شما در وضعیت مناسبی قرار ندارد و احتمال جدا شدن تان در ماه های آینده کم نیست. 

سر حرفش نمی ماند؟

وقتی پای خانواده ها به میان می آید، نمی توان انتظار داشت که حضورشان در رابطه تاثیری بر آن نگذارد. اما با وجود چنین اصلی، وقتی تاثیر خانواده نامزدتان بر تصمیم گیری هایش بیش از اندازه پررنگ می شود، نمی‌توانید به دوام نامزدی تان امیدی داشته باشید. 

اگر تازگی ها به هر تصمیمی که با نامزدتان می گیرید، تنها چند ساعت پایدار می ماند و احساس می کنید اظهارنظر اطرافیانش باعث تغییر نظر همیشگی او می شود، باید نسبت به آینده ای که در انتظار رابطه تان است بیشتر نگران باشید. ممکن است بی اعتمادی اطرافیان او به شما یا ارتباط تان، انگیزه ادامه دادن را در او کمرنگ کند و او را بیشتر از قبل به خیال بازنگری در ارتباط تان بیندازد. 

برای تان وقت ندارد؟

درحالی که پیش از این وقت زیادی را با هم می گذراندید، نامزدتان این روزها می گوید که بیش از اندازه مشغول کار است و وقت زیادی برای شما ندارد؟ مردها وقتی از زنی دل می کنند به دنبال راهی برای فاصله گرفتن از او می گردند. آنها گاهی به دروغ خود را مشغول نشان می دهند اما در بسیاری مواقع، واقعا بیش از اندازه درگیر کار یا مشغله های دیگر می شوند تا فرصتی برای بودن در کنار نامزدی که دیگر به اودلبستگی ندارند، نداشته باشند. 

مردها گاهی در ناخودآگاه شان میل به این جدایی را پنهان می کنند و با پناه بردن به کار، تفریح، دوستان، خانواده یا. . . به دنبال راهی قابل توجیه برای دور شدن از نامزدشان می گردند. اگر کسی که به شما وعدهازدواج داده، مدتی است که یکباره غرق در یکی از این مشغله ها شده، در برنامه های روزانه اش تغییر واضحی اتفاق افتاده، دیگر شما را در اولویت برنامه هایش قرار نمی دهد و حتی برای صحبت کردن با شما یا جواب دادن به تلفن های تان هم فرصتی ندارد باید انتظار یک جدایی تلخ از او را داشته باشید. 

پشت تلفن سکوت می کند؟

سکوت های ممتد پشت گوشی تلفن، وقتی بارها و بارها تکرار می شوند می توانند احساس ناخوشایندی را به شما منتقل کنند. این احساس را با حسن نیت کورکورانه توجیه نکنید. وقتی نامزدتان حرف مشترکی با شما ندارد، شما را در جریان اتفاقاتی که در زندگی اش می افتد نمی گذارد و میلی برای به اشتراک گذاشتن آنچه در روزهایش می گذرد با شما ندارد، یعنی خبرهای خوبی برای رابطه تان در جریان نیست. 

البته الزاما هر مردی که کم با نامزدش صحبت یا پیامک بازی می کند به ازدواج با او بی میل نیست. کم نیستند آقایانی که اهل مکالمه های طولانی مدت تلفنی نیستند یا واقعا آنقدر مشغول کار هستند که مجالی برای کنترل کردن پیامک ها در میانه روز ندارند اما فرق این مردها با گروه اول را به راحتی می توانید تشخیص دهید. گروه دوم به یکباره شبیه مردهای سرشلوغ می شوند، درحالی که تا مدتی پیش خودشان هم از برقراری تماس های تلفنی یا مدام با هم وقت گذراندن لذت می بردند. 

قرار دونفره نمی گذارید؟

بسیاری از زوج هایی که در دوره نامزدی از هم جدا می شوند، می گویند که مدتی پیش از جدایی قرارهای رمانتیک دونفره شان جای خود را به قرارهای جمعی و خانوادگی داده بود. مردهایی که دیگر دلبستگی به نامزدشان ندارند، سعی می کنند در قرارهای شان افراد دیگری را هم دعوت کنند تا در شلوغی جمع، کمتر مجبور به صحبت کردن با نامزد خود شوند. 

چنین تغییری حاکی از این است که این مردها لذتی از صحبت کردن با نامزدشان نمی برند و حرف مشترکی میان خود و او نمی بینند. البته بعد از گذشتن از مرحله ای از رابطه، طبیعی است که حضور خانواده و دوستان در آن رابطه پررنگ تر می شود اما در یک رابطه عاشقانه، قرارهای دونفره هم در کنار این ملاقات های گروهی ادامه پیدا می کنند. 

می خواهد تنهایش بگذارید؟

«من به کمی فاصله برای پیدا کردن خودم نیاز دارم!» کم نیستند دخترهایی که این جمله را در دوره نامزدی شنیده اند و همچنان نسبت به دوام رابطه شان امیدوار مانده اند. اما ما به شما می گوییم اگر چنین جمله ای را از نامزدتان شنیدید، زیاد به ماندگار بودن رابطه تان امید نداشته باشید. 

مردی که در میانه نامزدی چنین جمله ای را بیان می کند، در واقع به شما می گوید هنوز آماده ازدواج یا ورود به رابطه جدی نیست و به دنبال فرصتی برای کندوکاو کردن تردیدهایش است. چنین مردی بعید است بعد از فاصله گرفتن از شما، دوباره و برای همیشه به زندگی تان بازگردد. 

به دیگران معرفی تان نمی کند؟

دوست قدیمی نامزدتان را در خیابان می بینید؛ آیا در چنین شرایطی سعی می کند او را نادیده بگیرد یا اینکه هنگام دیدنش چند قدمی از شما فاصله می گیرد و وانمود می کند تنها بیرون آمده؟ اگر این رفتارها را از نامزدتان می بینید یا اینکه برای تان پیش آمده که شما را تنها به عنوان یک دوست یا یکی از آشنایان معرفی کند، انتظار سردتر شدن رابطه تان در آینده را هم داشته باشید. 

وقتی نامزدتان حرف مشترکی با شما ندارد، شما را در جریان اتفاقاتی که در زندگی اش می افتد نمی گذارد و میلی برای به اشتراک گذاشتن آنچه در روزهایش می گذرد با شما ندارد، یعنی خبرهای خوبی برای رابطه تان در جریان نیست.

معنای این واقعیت که نامزدتان آمادگی معرفی کردن شما به دیگران را ندارد این است که او هنوز آماده پذیرفتن حضور قطعی و همیشگی شما در زندگی اش نیست و هنوز در مرحله آزمون و خطای رابطه به سر می‌برد؛ آزمون و خطایی که بعید نیست در ماه های دیگر به قیمت حذف شما از زندگی اش تمام شود.

رد پای عشق قدیمی اش پیدا شده؟

تکرار حضور یک عشق قدیمی در زندگی نامزدتان گویای این واقعیت است که شما برایش کافی نبوده اید و هنوز به گرد پای نامزد سابقش نرسیده اید. نمی گوییم درحالی که نامزدتان تازگی ها با عشق قدیمی اش حرف می‌زند یا حتی او را می بیند به شما علاقه ای ندارد. شاید او هنوز هم دوست تان داشته باشد اما از نظرش رابطه ای که میان شماست، برای پر کردن قلبش کافی به نظر نرسد. 

مردی که شما را حتی در ذهنش با نامزد سابق خود مقایسه می کند و درحالی که در کنار شماست به شریک سابق زندگی اش فکر می کند، بعید است که همیشه برای تان بماند. چنین مردی در صورت موافقت نامزد سابقش آمادگی ترک کردن شما و برگشتن به آن رابطه را دارد و در غیر این صورت هم، همیشه آماده رها کردن تان به خاطر کسی که شباهت بیشتری به نامزد سابقش دارد، خواهد بود. 


منبع : مجله سیب سبز 

امیدواریم از خواندن مقاله “می خواهد قال تان بگذارد!” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: رابطه و ازدواج

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.