نمایشگاه نقاشی از پرتره‌های ۱۰۰ چهره ورزشی ایران

پیرامون مطالب هنری مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “نمایشگاه نقاشی از پرتره‌های ۱۰۰ چهره ورزشی ایران” که پیشتر بدان میپردازیم.نمایشگاهی از ١٠٠ پرتره نقاشی چهره‌های ورزشی ایران که توسط ۱۰۰ هنرمند به تصویر کشیده شده است، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود.

 نمایشگاه «۱۰۰ چهره ورزشی ایران» دربرگیرنده ۱۳۷ اثر از ۱۰۴ چهره ورزشی است که با انتخاب ۱۰۰ نقاش به تصویر کشیده شده‌اند. این نمایشگاه سومین رویدادی است که تحت عنوان «چهره‌های سرشناس ملی» این‌بار بـا خلق ۱۳۷ اثر برای نخستین بار با موضوع چهره‌هـای ورزشی برگزار می‌شود.

هیوا پاشائی طراح و  مسئول برگزاری این نمایشگاه با ذکر این نکته که هدف از برگزاری نمایشگاه نقاشی پرتره یکصد چهره ورزشی ایران قدردانی از مقام ورزشکاران نام‌آور ایرانی است، گفت: این حرکت هنری از آغاز شکل‌گیری تاکنون، با برگزاری چند دوره ورکشاپ حرفه‌ای و آموزش برخی تکنیک‌هـای گوناگون و مدرن به جمع  بسیاری از هنرمندان، موجب پدید آمدن صدها اثر فـاخر و کم نظیر در زمینه «پرتره» شده است کـه حاصل آن در موزه قصر تهران، گالری آریانا و فرهنگسرای نیاوران به نمـایش درآمده است.

وی افزود : پس از برگزاری نمایشگاه «پرتره‌نگاری مشاهیر موسیقی ایران» و «یکصد چهره محبوب سینما تئاتر ایران» این جریان مستقل هنری، پرتره چهره‌های ورزشی محبوب خویش را اینبار در موزه هنرهای زیبـا، واقع در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد به نمـایش خواهد گذاشت.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه ۱۵دی‌ماه ، ساعت ۱۵ در موزه هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می‌‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۶ و روزهای جمعه از ساعت ۹ تا ۲۰ به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، موزه هنرهای زیبا مراجعه کنند.


منبع: فارس

امیدواریم از خواندن مقاله “نمایشگاه نقاشی از پرتره‌های ۱۰۰ چهره ورزشی ایران” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: هنر

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.