۶:۱۹:۲۷ - شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفت بمب ساعتیِ تفاهم بین زوجین
پیرامون ازدواج و رابطه مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “هفت بمب ساعتیِ تفاهم بین زوجین” که پیشتر بدان میپردازیم. وقتی زن و شوهر ازدواج میکنند شاید اوایل مشکلی نداشته باشند ولی با گذشت زمان به دلایلی مشکلاتی پیش می آید.بمب ساعتی همین معنا را میدهد،یعنی با گذشت زمان خود را […]

پیرامون ازدواج و رابطه مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “هفت بمب ساعتیِ تفاهم بین زوجین” که پیشتر بدان میپردازیم.


وقتی زن و شوهر ازدواج میکنند شاید اوایل مشکلی نداشته باشند ولی با گذشت زمان به دلایلی مشکلاتی پیش می آید.بمب ساعتی همین معنا را میدهد،یعنی با گذشت زمان خود را نشان میدهد و زندگی زوجین را با چالشهای جدی روبرو میکند.

بمب ساعتی اول تفاوت سنی فاحش بین زوجین و یا ازدواج معکوس( زن بزرگتر از مرد)است.در این حالت زوجین در ابتدا هیچ مشکلی را حس نمیکنند ولی با افزایش سن اختلافات به دلیل تفاوت سنی فاحش یا معکوس پدیدار میشود.

▪️ بمب ساعتی دوم تفاوت دینی یا مذهبی است.

▪️بمب سوم تفاوتهای اجتماعی،قومی،فرهنگی و تحصیلی است.

▪️ بمب چهارم خویشاوندان سببی زهر آگین،خصوصا مادر شوهر و ..

▪️بمب ساعتی پنجم همسر قبلی زهر آگین( در افرادی که در ازدواج بعدی هستند)می باشد.

▪️ بمب ساعتی ششم ناپسری/نادختری زهر آگین است( یکی یا هر دو زوج از همسر قبلی خود فرزندی دارد یا دارند).

▪️بمب ساعتی هفتم عبارت است از روابط راه دور.یعنی در ابتدای آشنایی،زوجین کم همدیگر را میبینند و لذا آنطور که باید شناخت کافی از هم ندارند و رابطه خوب و رمانتیک پیش میرود،ولی با گذشت زمان متوجه اختلافات میشوند( چه فکر میکردیم و چه شد).

_این تفاوتها را جدی بگیرید و در مواجهه با این بمبها اگر قادر به حل آن نبودید،نیاز دارید از روانشناسِ خانواده و با تجربه کمک بگیرید.


منبع :دکتر ابراهیمی مقدم

امیدواریم از خواندن مقاله “هفت بمب ساعتیِ تفاهم بین زوجین” استفاده لازم را برده باشید.

تبليغات
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب