کاهش ۲۰ درصدی تماشاگران سینما

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری کردستان؛ محمود کاظمی امروز چهارشنبه(۱۹ مهرماه) در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج، اظهار کرد: یک سال از نشست قبلی گذشت و چهار سال از فعالیت بهمن سبز می‌گذرد و در طول این چهار سال اقدامات خوبی توسط این موسسه انجام شده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز وابسته به حوزه هنری افزود: اخلاق‌مداری رکن اصلی این مجموعه است و اخلاق جایگاه والایی در دین اسلام دارد و باید بکوشیم این مهم را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه کم گذاشتن در کارها، حاضر نبودن در محل خدمت و همسونبودن با سیاست‌های سازمانی با اخلاق‌مداری همخوانی ندارد، افزود: همکاران ما در مجموعه با تلاش مضاعف و ارتباط و تعامل بسیار خوب با مسئولان بستر توسعه اهداف سازمان و افزایش آمار در مراجعین سینما Cinema را فراهم سازند.

کاظمی خاطرنشان کرد: امیدواریم در این نشست بستری برای بیان مشکلات و عوامل افت سینماها در کشور فراهم شود.

وی به گزارش عملکرد چهار سال موسسه بهمن سبز اشاره کرد و گفت: هدف اصلی ما از تشکیل این موسسه سبز کردن تمام سینماها در سراسر کشور است.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز درآمد شش ماهه امسال سینماهای حوزه هنری را ۱۴۲ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم در سال ۹۲ حدود ۴۲ میلیارد تومان بود.

به گفته وی، در شش ماهه نخست امسال حدود دو میلیون و ۵۲۰ هزار نفر مخاطب سینماها بوده‌اند که در کل کشور حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

کاظمی با بیان اینکه تعداد سینماها در طول ماموریت این موسسه از ۶۵ سینما به ۹۴ سینما افزایش یافته است، گفت: ظرفیت صندلی سالن‌های سینمایی در سال ۹۲ حدود ۲۷ هزار و ۴۶۲ صندلی بود که این آمار در سال ۹۶ به ۴۶ هزار صندلی رسیده است.

وی ساماندهی منابع انسانی را یادآور شد و گفت: جذب نیروهای کارآمد و تحصیل کرده و جایگزین کردن با کارکنان بیسواد، کم‌سواد و بی‌انگیزه، برگزاری ۸ دوره کارگاه آموزشی، نشست‌های تخصصی و تبادل تجربه برای مدیران سینما و امور سینمایی استان‌ها انجام شده است.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز گفت: در حال حاضر ۳۴۳ نیرو در این موسسه فعالیت دارند که پنج نفر فوق‌لیسانس، ۶۲ نفر لیسانس و ۱۸۹ نفر دیپلم هستند.

وی انتشار دو کتاب، ساخت تیزر بازسازی سینماها، تولید بیش از دو هزار خبر در فاصله سال ۹۲ تا ۹۶ و راه‌اندازی صفحه اینستاگرام Instagram را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمام سینماهای کشور به سیستم نمایش دیجیتال مجهز است.

کاظمی خاطرنشان کرد: تجهیز کردن سالن‌ها در طول این سال‌ها با تلاش و جدیت بسیار بالایی انجام شده است اما متاسفانه هزینه سینما با نمایش اصلا جور در نمی‌آِید.

وی با بیان اینکه الان هزینه‌های گزافی را سینماداران متقبل می‌شوند، گفت: متاسفانه دولتمردان ما سینماداران را رها کرده‌اند و این سینمادار با این همه هزینه بالا چگونه می‌تواند قامت خود را راست نگهدارد.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز تصریح کرد: در طول سه سال گذشته بازسازی‌های خوبی در سطح سینماهای کشور انجام شده و ۱۴ سینما در این راستا به صورت ویژه کارهای خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه با کمترین زمان و هزینه‌ها در این راستا کار شده است، خاطرنشان کرد: برخی از سینماها در سطح کشور بازسازی شده و تعدادی از اینها در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

دسته‌بندی‌ها: هنر

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.