کباب پز چی بخریم؟ گازی ، ذغالی یا برقی؟

اگر قصد خرید کباب پز را دارید این مقاله آسمونی را حتما بخوانید چرا که به عرضه انواع کباب پز می پردازیم. از شما علاقه مندان تقاضا میکنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

کباب پز چی بخریم؟ گازی ، ذغالی یا برقی؟

کباب پز ذغالی از انواع کباب پز

کباب پز ذغالی امکان تهیه کباب های خوشمزه با طعم حقیقی و اصیل را در منازل، پارک ها و بخصوص همراه با خانواده را به سادگی ممکن می کند. این ابزار از نوع ذغالی بوده و الزامی به گاز ندارد از این جهت به سادگی می توان آن را با خود به هرجایی تفریحی که مایل باشید ببرید.

کباب پزهای ذغالی یا به عبارتی منقل با استناد به هزینه خوب، کم جا بوده و قادر اید به سادگی آن را هر جا که خواستید با خود ببرید. با اینحال از معایب بهره برداری از این وسیله این است که ضمن کار با منقل حرارت حریق زیاد قابل کنترل نیست و تنظیم حرارت به تجربه شخصی نیاز دارد، باید بدانید چه وقت زغال ها را باد بزنید و به موقع سیخ ها را منتقل کنید، تهیه حریق نیز در این وسیله بسیار سخت است.

این منقل های فلزی در دو شکل زمینی و ایستاده به فروش می رسد، برای طبیعت گردی منقل های زمینی کاربری دارد.

کباب پز رو گازی از انواع کباب پز

این کباب پز به روش ظرف لعاب دار با توانایی قرار دادن توری میله ای منحصرا جهت کباب کردن مواد غذایی دیزاین و ساخته شده است. با استناد به سایز و اندازه خوب شما قادر اید این کباب پز را در منزل روی اجاق گاز یا در سفر روی گاز پیک نیک قرار داده و کباب مورد توجه خود را تکمیل سازید. این کباب پز  به شکلی دیزاین شده که مشعل فلزی تعبیه شده در کف ظرف بعد از گرم شدن گرما را به طرز یکنواخت در سطح توری میله ای منتقل می کند، به علاوه از طرف دیگر دو دستگیره پلاستیکی همراه دارد که قابل اتصال به تابه هستند و برای نگه داشتن و تغییر بدون گرم شدن و آسیب رساندن مورد بهره برداری قرار می گیرند.

کباب پز گازی از انواع کباب پز

کباب پز گازی  باربیکیو با اتصال به گاز شهری و یا کپسول گاز مایع امکان تهیه انواع کباب با پخت محشر را برای شما ممکن می آورد. کار با کباب پزهای گازی بسیار ساده تر از منقل است، با این وجود رنج هزینه این کباب پزها بسیار بالاست. بعد از کار کردن با این نمونه کباب پز به خوبی باید آن را تمیز کنید بدلیل آنکه اثر چربی جامانده از کباب اثر نامطلوبی در دراز مدت ایجاد می کند.

کباب پز گازی ایستاده از انواع کباب پز

از این کباب پز شیک غیر از استفاده برای تهیه کباب، قادر اید غذا نیز بپزید. چرخ هایی در پایین ابزار قرار دارد که امکان حمل و تغییر راحت تر کرده است. فنجان ویژه چکه ای در قسمت پایینی ابزار تعبیه شده که روغن و چربی ریخته شده در کف مخزن ابزار را جمع می کند. در عده ای از این کباب پز ها امکان بهره برداری از سیخ گردان نیز دیده می شود.

کباب پز رومیزی از انواع کباب پز

این نمونه طرفدار کمتر و هزینه پایین تری دارد، مشابه گاز رومیزی بوده و صفحه آن ویژه تهیه کباب دیزاین شده است.

کباب پز برقی از انواع کباب پز

در صورتی که قابلیت ها ضروری برای پخت کباب در محیط آزاد و خارج از منزل در دست ندارید کباب پز های برقی بهترین انتخاب است، بدلیل آنکه به سادگی قابل استفاده در آشپزخانه بوده و محیط خانه را پر از دود نمی کند. اغلب کباب پزهای برقی را باید روی کابینت یا میز بگذارید با این وجود به اشتراک آن ها نمونه های پایه بلند نیز پیدا می شود. نکته قابل توجه در باب کبا پزهای برقی این است که مصرف برق نسبتا بالایی دارد، پس اگر خانواده پر جمعیتی دارید صرفه جویی در مصرف انرژی برای شما علاقه مندان مهم است به تهیه آن ها حتی فکر نکنید

کباب پز برقی با المنت از انواع کباب پز

این کباب پزها در ظاهر مشابه کباب پزهای گازی هستند، با این اختلاف که به جای شعله المنت های حرارتی دارند. قادر اید کباب ها را داخل یک صفحه مشبک فلزی بچینید و روی حرارت بگذارید یا گوشت ها را به سیخ کشیده و روی توی قرار دهید.

کباب پز برقی با صفحه نچسب از انواع کباب پز

شکل ظاهری این ابزار مشابه ساندویچ ساز است، در این نمونه الزامی به سیخ برای کباب کردن نیست. سطح شیب دار در این ابزار باعث می شود تا روغن زیادی و آب گوشت از آن خارج شود، از این حیث قادر اید بدون روغن و رژیمی برای خوردن تکمیل کنید.

سینی برقی از انواع کباب پز

این ابزار تنها شامل یک سینی نچسب است که بدون بهره برداری از روغن، گوشت را کبابی می کند. در این نمونه باید اجازه دهید یک سمت گوشت بطور کلی کبابی شود، سپس برگردانید تا سمت دیگر نیز پخته شود. برای تهیه سبزیجات کبابی نیز قادر اید از این سینی برقی استفاده کنید.

 

 

دسته‌بندی‌ها: آشپزی و تغذیه

برچسب‌ها: ,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.