HTC از مغز برای کنترل واقعیت مجازی استفاده خواهد کرد

پیرامون دانش و زندگی مقاله ای برای شما انتخاب کرده ایم با عنوان “HTC از مغز برای کنترل واقعیت مجازی استفاده خواهد کرد” که پیشتر بدان میپردازیم.


روش‌هایی که برای کنترل کردن شخصیت‌ها یا حرکات در واقعیت مجازی به کار برده می‌شود چندان ایده‌آل نیست که HTC ایده‌ی دیگری در سر می‌پروراند.

در حال حاضر روش‌هایی که برای کنترل کردن شخصیت‌ها یا حرکات در واقعیت مجازی به کار برده می‌شود چندان ایده‌آل نیست. این روش‌ها معمولا نیاز به استفاده کردن از کنترلرهایی فیزیک دارند که حتی ممکن است شبیه چیزی که در بازی می‌بنیم نباشند. البته به نظر می‌رسد کمپانی‌های فعال در زمینه‌ی واقعیت مجازی در تلاش هستند تا مستقیما از مغز ما برای کنترل واقعیت مجازی بهره بگیرند. آخرین سرمایه‌گذاری HTC در زمینه‌ی واقعیت مجازی هم ظاهرا به همین موضوع اختصاص داده شده است.
کمپانی HTC به تازگی اعلام کرده که در ادامه‌ی پروژه‌ی Vive X، در ۲۶ استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است. یکی از این استارتاپ‌ها «نیوربل» (Neurable) نام دارد. احتمالا از اسم این استارتاپ می‌توانید فعالیت آن را حدس بزنید. نیوربل یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ی کنترل واقعیت مجازی با استفاده از مغز فعالیت می‌کند. سرمایه‌گذاری HTC در این شرکت می‌توانند رسیدن به نتیجه را سریع‌تر کند.

  HTC در استارتاپ نیوربل که در زمینه‌ی کنترل واقعیت مجازی با مغز فعالیت می‌کند سرمایه‌گذاری کرده است.

کمپانی نیوربل از سیگنال‌های EEG برای مهیا کردن ورودی‌های زنده استفاده می‌کند. این کمپانی تحقیقات مربوط به دانش عصب‌شناسی را با یادگیری کاشینی ترکیب کرده است که در نهایت می‌تواند به کاربر اجازه دهد تنها با استفاده از ذهن خود با فضای واقعیت مجازی تعامل کند. البته لازم به ذکر است که کنترل کردن گجت‌ها با استفاده از مغز، پدیده‌ی جدیدی نیست. پیش از این هم فعالیت‌هایی را در زمینه‌ی کنترل گجت‌هایی مانند ویلچر یا حتی پهپادها با استفاده از مغز دیده‌ایم.
این که آیا این روش جدید بهتر از به کار بردن کنترلرهای فیزیکی است، یا آیا اساسا این تحقیقات نتیجه خواهند داد و شاهد راه پیدا کردن آن‌ها به محصولات مصرفی خواهیم بود، در آینده مشخص می‌شود. اما در هر حال به نظر می‌رسد این موضوع ارزش سرمایه‌گذاری را داشته باشد.


منبع:دیجی‌مگ

امیدواریم از خواندن مقاله “HTC از مغز برای کنترل واقعیت مجازی استفاده خواهد کرد” استفاده لازم را برده باشید.

دسته‌بندی‌ها: دانش و زندگی

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.